Evcil Dostumuz İçin Mama Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Evcil Dostumuz İçin Mama Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

 

 

Evcil hayvanlarınız için mama satın alırken dikkat etmeniz gereken en önemli unsur içerdiği protein miktarı olmalıdır.

Doğru protein içeriğine sahip olmayan mamalar, evcil hayvanlarda obeziteye veya böbrek problemlerine yol açabilir. Kaliteli ürünlerde ise bu tarz rahatsızlıklar ile karşılaşma olasılığı sıfıra yakındır.

 

Beslenmek tüm canlılarda olduğu gibi kedi ve köpeklerde de yaşamsal önem arz etmektedir. Sağlıklı beslenen kedi ve köpeklerin daha uzun süre yaşamaları ve sağlıklı olmaları göz ardı edilebilecek bir şey değildir elbette. Kaliteli bir mama seçmek veteriner masraflarını azaltıyor ve hepsinden önemlisi evinizde beslediğiniz kediniz veya köpeğiniz daha sağlıklı ve sorunsuz yaşıyor.

Markaların güvenilirlikleri konusunda yeterli bilgi sahibi değilseniz, kuru ve yaş mama çeşitleri arasından yapılacak tercihlerde önceden veterineriniz ile iletişime geçmelisiniz.

 

Kaliteli kuru mamaların birçoğu hayvanlar için kaliteli beslenmeyi tek başına sağlayabilmektedir. Bu yüzden öncelikle kuru ürün tercihlerini dikkatli yapmak gerekmektedir. GDO’suz mamalar günümüzde oldukça popüler ürünlerdir.

İyi marketlerden satın alacağınız, kaliteli protein içeriği olan ürünler evcil dostunuzun çok daha hareketli bir yaşam sürmesine ve daha parlak tüylere sahip olmasına yardımcı olacaktır. Beslenme metotlarını doğru uyguladığınız ve kaliteli ürünleri seçtiğiniz takdirde uzun bir arkadaşlık sizleri bekliyor olacaktır. 

 

www.atsepete.com.tr ‘ye tıklayıp onlarca iyi ürün arasından dostunuz için en iyisini seçmeye davetlisiniz :)

Etiketler: e-ticaret, alışveriş, evcil, hayvan, mama
Eylül 19, 2018
Listeye dön