Yüzü Güzelleştiren Maskeler

Yüzü Güzelleştiren Maskeler

Cildi Sıkılaştıran Yumurta Maskesi

Çok eski dönemlerden beri cildi canlandırmak ve sıkılaştırmak için yumurta maskesi sıklıkla kullanılmaktadır. Bir adet yumurtanın beyazını köpürene kadar iyice karıştırıyoruz. Yüzümüzün her yerine ve boyun bölgesi dahil bir pamuk yardımı ile iyice cildimizi siler şekilde sürüyoruz. Bu şekilde 15 dakika kadar bekledikten sonra ılık su ile cildimizi kuruluyoruz. Haftada 2 defa uygulamanız yeterlidir. Cildinizin daha sıkı ve gergin olduğunu göreceksiniz.

Yüzü Canlandıran Türk Kahvesi maskesi

Ünlülerin sıklıkla uyguladığı Türk kahvesi maskesi cildi canlandıran, yenileyen ve parlatan bir etkiye sahiptir. Siyah noktaları yok eden Türk kahvesi maskesi yapımı çok kolaydır.

Türk kahvesinin telvesini soğuması için belli bir süre bekletin. Kahve telvesini yüzümüze masaj yapar şekilde fazla baskı yapmadan sürmeniz yeterlidir. Dilerseniz daha iyi etki olmak için az miktarda zeytinyağı yada Hindistan cevizi yağı ekleyerek deneyebilirsiniz. Cildinizde ortalama 5 ile 10 dakika kadar beklemesi yeterlidir.

Yüzü pırıl pırıl yapan Domates Maskesi

Domates içeriğinde bulunan asit sayesinde cilt rengini açar, cildi canlandırır, cilt gözeneklerini açarak cildin sağlıklı olmasını sağlar.

  • 1 adet domates
  • Az miktarda tam buğday unu

Kabuklarını soyduğumuz domatesi blender ile iyice karıştırıyoruz ve içine unu ekleyip tekrar karıştırıyoruz. Krem kıvamına gelmesi için un miktarını ayarlayabilirsiniz. Hazırladığımız domates maskesini yüzümüzün her yerine ve boyun bölgesine iyice uyguluyoruz. Ortalama 15 dakika kadar bekledikten sonra ılık su ile durulamanız yeterlidir.

 

 

 

Etiketler: maske, yüz güzelliği, güzellik maskesi, güzellik, cilt, güzellik uzmanı, sivilce, akne, siyah nokta, pürüssüz cilt, salatalık maskesi
Şubat 10, 2019
Listeye dön