Anne ve Bebek Sağlığı

Bebeklerimizin devamlı korunması ve ilgilenilmesi lazım. Bakımı sırasında o narin vücutlarına çok dikkat etmeliyiz. Ancak bebekler kadar korunması gereken bir diğer kişi ise annedir. Anneler bebeklerine dikkat etseler de kendilerine dikkat etmeyi unuturlar. Anne sağlığı en az bebek sağlığı kadar önemlidir. Anne olarak kendinizi korumanız içinse birçok anne ürünü vardır. Anne ürünlerine ulaşmak ise Atsepete ile çok kolay.
 

Emzirmenin Önemi

Uzmanlar ilk 6 ay sadece anne sütünü öneriyor. Anne sütü 6 ay boyunca bebeğinizin ihtiyacı olan tüm beslenme ihtiyaçlarını gidermenin yanı sıra bebeğinizin hem fiziksel gelişimini hem de zihinsel gelişimini destekler. Aynı şekilde uzmanlar emzirmenin sadece bebek sağlığı için değil, anne sağlığı için de çok önemli olduğunu söylüyor. Peki emzirmek neden önemlidir?
 

Emzirmenin bebekler için faydaları düşündüğünüzden çok daha fazladır. Anne sütü içinde bulanan karbonhidrat, protein, yağ, mineral ve su gibi besin içerikleri sayesinde bebeğinizin tüm ihtiyacını tek başına karşılar. Aynı zamanda bebeğinizin bağışıklık sistemini güçlendirir ve hastalıklara karşı korur. Üstelik bebeğin gelişimi konusunda ihtiyacı olan her desteği sağlar ve başta beyin olmak üzere tüm sistemlerini geliştirir. Bebekler emdikçe çene kasları da gelişir, bu sayede ek besinlere geçince zorluk yaşamaz. Hepsinden en önemlisi, bebekler emerken annelerine yakın olurlar. Anne sıcaklığı ve kokusunu hissederek rahatlarlar. Bu da anne ve bebek arasında büyük bir bağ kurulmasına sebep olur.
 

Emzirmenin anneler için faydaları da düşündüğünden daha fazladır. Annelerin emzirmesi anne sağlığı için çok önemlidir, yumurtalık ve meme kanseri riskini azaltır. Memede fazla süt kalması mastit oluşuma yol açabilir. Emzirme sırasında oksitosin hormonu salgılanır, bu da annenin rahminin iyileşmesini hızlandırır. Emzirmek aynı zamanda ekonomiktir. Bebeğiniz ihtiyacı olan tüm desteği emerek almaktadır. Anneler emzirirken duygusal olarak motive olur. Bebeğiyle yakınlaşır ve bağ kurarlar.
 

Emzirme Problemleri

Bebekler için en kolay beslenme yolu emzirmektir. Ancak emzirmek bazen anneyi zorlayabilir. Hatta bazı anneler için acı verici bile olmaya başlayabilir. Bundan dolayı anneler rahatsızlanır ve bu durum bebeklerine de yansır. Bunların yaşanmaması içinse anne ürünleri kullanılmalıdır.
 

Annelerin En Çok İhtiyacı Olan Ürünler

Bebekleri için her şeyin en iyisini isteyen anneler, genellikle kendilerine dikkat etmeyi unuturlar. Bu yüzden kendi sorunlarını göz ardı ederler. Oysaki anne sağlığı bebekler için çok önemlidir. Bebeklerin iyi hissettiği kadar annelerin de iyi hissetmesi gerekir. Bunun için özel olarak üretilmiş birçok anne ürünü vardır. Atsepete anne ürünleri, piyasadaki en iyi ve en gerekli anne ürünlerindendir. Anne sorunlarını çözmek için mutlaka anne ürünleri kullanmalısınız.
 

Göğüs Ucu Koruyucu

Bebeklerin emerken meme ucuna çok asılması çatlaklara yol açabilir. Bu sorun birçok kadın tarafından yaşanmaktadır. Oluşan çatlaklar ilerledikçe daha çok açı vermeye hatta kanamaya başlayabilir. Bu durumda emzirme rahatlatıcı etkisini kaybeder. Göğüslerinizi korumak ve bebeklerinizin huzurla büyümesi için göğüs koruyucu kullanabilirsiniz. Silikon göğüs koruyucuların kullanımı çok kolaydır, kokusuzdurlar ve zararlı ve malzemeler içermezler. Bebeğiniz hiçbir şekilde etkilenmezken siz de rahatlıkla emzirmeye devam edebilirsiniz.
 

Göğüs Pedi

Göğüsten aşırı süt gelmesi de bir başka anne problemidir. Aşırı süt gelmesi evde veya dışarıda devamlı kıyafetlerinizin ıslanmasına sebep olabilir. Bu yüzden kıyafetlerinizde süt lekeleri oluşabilir. Bundan dolayı fazla sütünüzle ilgilenmek için süt sağma makinesi kullanabilirsiniz. Aynı şekilde göğüs pedleri kullanarak da ıslanma sorununun önüne geçebilirsiniz. Atsepete ile ihtiyacınız olan tüm anne ürünlerine ulaşabilirsiniz.
 

Tüm bebek ve bakım ürünlerini Atsepete'den sodexo ile online ödeme yaparak satın alabilirsiniz.