Ülkemizde enerji içeceği satışı 2000’li yıllarda başladı. Günümüze kadar gelen satış devamlılığı vardır. Enerji içeceği üretimi diğer içeceklere göre daha çok özveri ister. Bu sebepten her markanınkini tüketmemeliyiz bilindik kaliteli markalar arasından bir seçim yapmak daha doğru olacaktır. Bu markaları her zaman her yerde bulamıyoruz ki kıyaslayıp içlerinden birini alabilelim. Tüm markaları bir arada bulmak mümkün değil diye düşünebilirsiniz ama mümkün. Atsepete sitesinde güvenilir tüm enerji içeceklerini bulabilirsiniz. Eskiye oranla hayatımızda daha büyük bir yer edinen enerji içecekleri dünyada kullanımı her geçen gün arttığı gibi Türkiye’de de kullanımı artmaktadır.
 

Enerji İçeceği Çeşitleri
 

Sitede bulunan birçok kişinin tercih ettiği bilindik, güvenilir enerji içeceği markaları;
 

- Burn enerji içeceği çeşitleri
 

- Redbull enerji içeceği çeşitleri
 

- Powerade enerji içeceği
 

Bu markalar tüketebilme ihtiyacınıza göre farklı ambalaj boylarında ve farklı çeşitleriyle satışa sunulmaktadır. Atsepete sitesinde bu ambalaj boylarının tümüne ulaşmanız mümkün. Müşterisi tüketmek istediği boyuta hemen ulaşabilsin diye çabalayan site müşteri memnuniyetini de almaktadır. Her kategoride kaliteli ürün sunan site sadece müşteri sağlığını, güvenini ve müşteri bütçesini düşünerek ürünlerini satışa sunmaktadır.
 

Enerji İçeceği Fiyatları
 

Kullanımı arttıkça piyasa fiyatı da paralel olarak artmaktadır. Çoğu alışveriş etkileşiminde bulunduğumuz yerler oluşan rağbetten dolayı piyasa fiyatının neredeyse iki üç katına satışa sunmaktadır. Bu sebeplerden dolayı enerji içeceği tüketmeyi sevenlerin büyük bir çoğunluğu Atsepete sitesine yöneldi. Bu sitede ürünü markaların belirlediği fiyata sunmasının yanı sıra indirim ve kampanyalarla piyasa fiyatının altında almanızı da olanak sağlamaktadır. Sitede ürünlerin fiyatı 3,35 TL ile 15 TL aralığında değişmektedir. Kısacası neredeyse her bütçeye uygun enerji içeceği bulabilirsiniz. Vizyon sahibi bir site olan Atsepete rakiplerine böyle fark atıyor. Sizlerde ürünleri kullandıkça, sipariş hızına alışıp enerji içeceklerinizi satın alacağınız tek adres olacak.
 

Enerji İçeceği Kalorisi
 

Enerji içeceğinin içerisinde birçok bitki özü, amino asitler, şeker ve tatlandırıcı bulunur. Söylenenin aksine spor içeceği değildir. İçildiğinde zihinsel ve fiziksel reaksiyona neden olduğu için enerji miktarını yükseltir. Halkta olan söylentilerin aksine fazla tüketilmediği takdirde herhangi bir olumsuz sonuca neden olmaz. Diyet yapan veya sağlıklı beslenen kişiler tarafından da tüketilen enerji içeceğinin 100 gramı 45,9 kaloriye denk gelmektedir. Enerji içeceğinin faydaları arasında en bilindiği dinç tutmasıdır. Zinde tuttuğu için genelde yoğun günlerimizde kullanırız. Enerji içeceğinin çok bilinmedik ama neredeyse en büyük faydası olan yanı ise metabolizmayı hızlandırırken vücuttaki toksinleri atmamıza yardımcı olur. Metabolik olarak da rahatlatan enerji içeceği konsantrasyonu da sağlar. Gençler tarafından sıkça kullanılan enerji içeceğinin güvenli satışını Atsepete üstlenmiştir. Enerji içeceğinin on sekiz yaşından küçüklerin kullanmasını önermemelerinin nedeni içeceğin içinden bulunan maddelerden kaynaklı değil çocukların vücut yapısından kaynaklanmaktadır. Küçük yaştaki insanların vücudu fazla enerji ürettiği için ve kalp atış hızı zaten hızlı olduğu için dışarıdan ek bir enerji aldığında vücut beklenmedik tepkiler verebilmektedir. Severek tükettiğimiz bu ürün hakkında duyulan her rivayete inanılmaması gerekir. 2017 de değişen tebliğe göre de ülkemizde satımı yapılan enerji içeceklerine etil alkol ilave edilmez. Duyduğumuz enerji içecekleri de alkol türüdür tezini de böylelikle çürütmüş olduk. İnsan hayatını risk altına alan hiçbir yiyecek veya içecek Atsepete sitesinde satışa sunulmaz. Site içinizin rahatlığıyla alışveriş yapabilmenizi hedefler.