Et Şarküteri Ürünleri Nelerdir?

Peynir, zeytin ve yumurtayı tamamlayıcısı olan şarküteri ürünleri, sofraları zenginleştiren ürünler arasındadır. Birçok markanın geleneksel usullerle ürettikleri bu ürünler güvenle tüketebileceğiniz işlenmiş et türü olarak geçmektedir. Sofralarda yerini alan ve yumurta gibi yiyeceklere lezzet katan sucuk ve pastırmaların yararları oldukça fazladır. Fast food yiyecekler arasında en çok tercih edilen ve kahvaltıların olmazsa olmazı sosis ve salamlar da oldukça sık tüketilen et şarküteri ürünleri çeşitlerinden biridir. Özellikle çocuklar tarafından çok sevilen salam ve sosisler hem lezzeti hem de farklı tür ve kullanım tarifleriyle konuldukları sofralara farklı tatlar sunarlar. Genelde yumurta gibi besin değeri yüksek gıdalarla birlikte tüketilebilen salam ve sosis sindirimi kolay ürünler olduğundan, sağlık açısından herhangi bir sorun taşımamaktadır. Et şarküteri ürünlerinden bir diğeri ise sakatat ürünüdür. Yüksek besin değeri olan sakatat, et ve balık yerine alternatif olarak tüketilebilecek yiyeceklerdendir. Hayvanların farklı yerlerinden hazırlanan sakatatlar, Türkiye’den ve birçok ülkeden talep görmektedir. Protein, karbonhidrat ve yağ içeren sakatat ürünleri yüksek besin değerlerine sahiptir. Karaciğer, işkembe, kelle, paça, mumbar, dil gibi sakatat ürün çeşitleri farklı şekillerde tüketilebilmektedir. El değmeden hijyenik bir ortamda hazırlanan bu ürünler, farklı gramajlarda paketlenerek satışa sunulmaktadır. Sakatatlar, ızgara, haşlama, sote ya da kurutulma gibi pişirme işlemlerinden geçerek konserve olarak da raflarda yerini almaktadır.
 

Et Şarküteri Ürün Çeşitleri Nelerdir?

Et şarküteri ürün çeşitleri, işlenme biçimlerine ve içerdiği malzemelere göre bazı değişiklikler gösterir. Gerektiği kadar tüketildiğinde sahip olduğu besin değerleri sebebiyle sağlığa birçok faydası dokunan bu gıdalar, her kesim tarafından oldukça fazla tercih edilmektedir. Pastırma ve sucuğun hazırlanmasında doğal yolların seçilmesi ve az işlem görmeleri besin değerlerinin yüksek kalmasını sağlar. En çok talep gören sucuk ve pastırma çeşitleri arasında bez sucuk, pastırma sucuk, parmak sucuk gibi ürünler bulunmaktadır. Metabolik faaliyetlerin daha düzenli çalışmasını yarar sağlayan birçok salam ve sosis çeşitleri bulunmaktadır. Derisi alınmamış göğüs etinin tuzlanıp baharatlanması ile üretilen hindi füme, diyet ve sporcuların beslenmelerinde çok önemli bir yer kaplamaktadır. Ayrıca dana ya da fıstıklı salamlar içerdiği besin değerleri sebebiyle vücuda enerji katarak metabolizmanın güçlenmesine destek olmaktadır. Salam tavsiyesi olarak önerilebilecek bir tür olan fıstıklı salamlar birçok kullanıcı tarafından en çok talep gören et şarküteri ürünlerinden biridir.
 

Et Şarküteri Fiyatları Ne Kadardır?

Şarküteri ürünlerinin en uygun fiyat seçeneklerine ulaşabilmek için internet üzerinden kıyaslama yapabilirsiniz. Et şarküteri fiyatları, markaların üretim şekillerine, şarküteri ürünleri içermiş oldukları malzemelere, gramajlara ve çeşitlere göre fiyatları değişik tutarlara denk gelmektedir. Örneğin çemenli, çemensiz, kaşarlı, dana, yağlı, yağsız, acılı, acısız, halka ya da antrikot çeşitleriyle birbirinden ayrılan sucuk ve pastırmalar kullanıcıya çok fazla seçim hakkı sunmaktadır. İhtiyacınıza ve bütçenize uygun çeşitler satın alabileceğiniz sucuk ve pastırma fiyatları, bütçe dostu et şarküteri ürünlerindendir. Sosis ve salam fiyatları ise markaların üretim ve ambalaj paketlerine, gramajlara, çeşitlere, içeriklere ve ürün niteliğine göre farklılık gösterir ve değişen fiyat aralıklarına sahiptir. Et şarküteri ürünleri içinde yer alan sakatat fiyatları genel olarak uygun olduğu için her bütçeye hitap etmektedir.
 

Et Şarküteri Ürünleri Satın Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Et şarküteri ürünlerini satın alırken isterseniz fermente sucuk ya da ısıl işlemden geçmiş sucuk çeşitlerine bakabilirsiniz. Bu zengin çeşitlilik içinden bütçenize ve beklentinize uygun bir şekilde seçim yapabilirsiniz. Her iki tür sucuk da kalite ya da lezzet açısından herhangi bir farklılık taşımamaktadır. Pastırma ve sucuk fiyatları bütçenize uygun avantajlı fiyatlara sahiptir. Et şarküteri ürünlerini satın alırken yapacağınız piyasa araştırmasında dikkat etmeniz gereken ihtiyacınız kadar ürünü satın almaktır. Salam ve sosis satın alırken dikkatli olmanız gereken birtakım faktörler bulunmaktadır. Öncelikle ürün araştırması sırasında beklentinize ve damak zevkinize uygun bir ürün çeşidibulmanız gerekir. Örneğin ailecek tüketmek için alınacak acılı ve acısız çeşitleri bulunan bu ürünlerin özellikle çocuklarınız acıyı sevmiyorsa acısız çeşitlerini tercih edebilirsiniz. Sosis ve salam en uygun fiyatlarla atsepete.com tarafından çeşitli markalar aracılığıyla sizlere sunulmaktadır. Et, tavuk ya da balığa alternatif bir yiyecek arıyorsanız sakatat ürünlerini satın alabilirsiniz. Sakatat ürünlerini hem hazır pişmiş şekilde hem çiğ olarak satın alabilirsiniz. Ayrıca bu işkembe, kelle ve paça gibi sakatat ürünlerinden çorba yapıp bağışıklık sisteminize destek olabilirsiniz. Yüksek protein içeren sakatat en uygun fiyatlarla satın alınabilen uygun fiyatlı et şarküteri ürünlerindendir.