Tüketimi oldukça keyifli olan abur cubur çeşitlerinden biri olan gofret ile gün boyu keyif yaşayabilirsiniz. Çeşitli türleri sayesinde herkesin damak zevkine hitap etmekte olan gofretlerde kullanılan krema kısımları ve bisküvi kısımları oldukça yumuşaktır. Damakta dağılan dokusu ve leziz içerikleri sayesinde yediden yetmişe herkes için hem sağlıklı hem de doyurucu bir abur cubur türüdür. Uygun fiyatlarıyla da kolaylıkla temin edilmekte olan gofret çeşitlerinden en çok sevilen genellikle çikolatalı gofret olur. Hem iç kremasında hem de bisküvi kısımlarında kullanılan çikolata içeriği, çikolata severlerin vazgeçilmezlerinden biri haline gelir. Çay yanında, kahve yanında ya da soğuk içeceklerle birlikte tüketimi uygundur. Tekli şekilde temin edilebileceği gibi toptan olarak kutu gofret şeklinde de çoklu olarak temin edilebilir. Beş çayında ağır yiyeceklerden kaçınmak isteyenler için makul bir çeşittir. Yumuşak bisküvi kısımları ya da kıtır bisküvi kısımları her türlü abur cuburu sevenlere hitap eder. Çeşitleri oldukça fazla olan gofretler mevcuttur.
 

Gofret Çeşitleri

Fındıklı gofret çeşitlerinden çikolatalı çeşitlere, kremalı çeşitlerden muzlu ve çilekli çeşitlere, portakallı çeşitlerden limonlu çeşitlere varana kadar her türlü içeriğe sahiptir. Meyveli sevenler için muz, çilek, portakal, vişne, limon gibi renkli kremalı çeşitleri mevcuttur. Daha klasik sevenler için fındıklı, vanilyalı, karamelli ve çikolatalı çeşitleri mevcuttur. Sıcak çayın yanında ağır ve çok şekerli bir ikramlıktan ziyade gofret çeşitleri daha fazla tercih edilir. Aynı zamanda gün içerisinde ara öğün olarak da tercih edilir. Çeşitleri her türlü damak zevkine uyum sağlar. Krema kısımlarında yoğunluktan uzak durulur. Hoş ve ağızda dağılan yumuşak dokulu kremalar kullanılır. Gün içerisinde tüketildiği zaman hem tok tutma özelliği vardır hem de enerjinizi yeniden kazanmanıza yardımcı olur. Gofretler çok uzun yıllardan bu yana varlığını sürdüren çeşitlerdir. Çocuklar tarafından da yetişkinler tarafından da tercih edilir. Hoş sohbetlerinizi tatlandırmak için her zaman ön planda yerini alır. Gofret çeşitleri içerisinde aynı zamanda dikdörtgen kesim, yuvarlak kesim, içi dolgulu kesim ve kat kat şeklinde üretilen çeşitleri yer alır. Mini gofret çeşitleri genellikle içi dolgulu ve ağızda dağılan özellikleri ile bilinir. Büyük gofret çeşitleri ise krema ve gofretin kat kat üretilmesi sonucunda elde edilir. Hem lezzetli tatları hem de hoş görüntüleri sayesinde çay ve kahve keyfinizi daha da güzelleştirmektedir. Damak zevki daha klasik olan ve ağır tatlardan hoşlananlar için vanilyalı gofret en çok tercih edilenlerden birisidir. Gofretlerin ara kısımlarına eklenen vanilya kreması damaklarda hoş bir lezzet bırakır. Dış kısmı çikolatayla kaplanan ve sütlü, bitter ya da meyveli çikolataların eşlik ettiği çeşitleri de mevcuttur.
 

Çikolata Kaplamalı Gofret

Tekli olarak satışa sunulan çikolata kaplı gofret çeşitleri herkesin tüketmekten keyif aldığı bir alternatiftir. Dış kısmı tamamen çikolata kaplanmış olan gofretlerde iç kısımlarda da krema mevcuttur. En ideal çeşitlerden biri olan çikolata kaplı gofretler gün içinde tek başına ya da içeceklerle birlikte tercih edilebilir. Gün boyu enerjinizin yerinde kalmasına ve uzun süreli tokluğa olanak sağlar. Kıtır sevenler için daha sert çeşitleri de mevcuttur. Ağızda dağılan yumuşak çeşitleri de kremasıyla birlikte ahengi yakalar. Çocukların da yetişkinlerin de sağlıklı abur cubur tüketmek istedikleri zaman isteklerini karşılayan en güzel çeşitler arasında yer alır. Gofretler aynı zamanda birçok boyuta sahiptir. Çantanızdan eksik etmek istemeyeceğiniz ve ara öğün olarak tüketebileceğiniz türlerdir. Sade, vanilyalı, çikolatalı ve daha pek çok çeşidine göz atabilirsiniz.