Kahvaltılık Ürünler

Kahvaltı yapmak güne daha enerjik başlamanızı ve stressiz şekilde devam etmenizi sağlayacaktır. Kahvaltı sofranızın günlük olarak almanız gereken besinleri barındırmalıdır. Her besinin insan sağlığına faydaları mevcuttur. Bu yüzden her besin günlük olarak tüketilmelidir.
 

- Bal
 

- Pekmez
 

- Krem Çikolata
 

- Ezmeler
 

- Reçel
 

- Marmelat
 

- Tahin
 

- Helva
 

- Kahvaltılık Gevrek
 

- Kahvaltılık Sos
 

- Çikolata
 

- Paketli Zeytin
 

- Beyaz Peynir
 

- Gevrek
 

- Sosis
 

- Pastırma
 

- Salam
 

- Sucuk
 

- Sos gibi insan sağlığına yararları olan pek çok kahvaltılık ürün sayabiliriz.
 

Sağlıklı Kahvaltınızın Vazgeçilmezi Balın Faydaları Nelerdir?

Tatlı ihtiyacınızı sağlıklı şekilde giderebileceğiniz bal, kan şekerinizi sabah dengelemek adına en önemli kahvaltı sofrasında bulunması gereken besinlerden biridir. Vitaminler açısından zengin bir besin olan balda, B1, B2, B3, B5 ve B6 vitaminleri bulunmaktadır. Uykusuzluğa, astım ve bronşit gibi rahatsızlıklarda kullanılan bal aynı zamanda mineraller, vitaminler ve amino asitler açısından zengin olduğundan kilo kontrolü içinde doğru bir gıda olacaktır.
 

- Probiyotik açısından zengin olan bal, vücuttaki yararlı hücreleri arttırmaktadır.
 

- Cilde ve saça da yararları olan bal cildi güzelleştirir, kaşıntıya ve saçtaki kepeğe iyi gelir.
 

- Alerjik semptomları azaltır.
 

- İçerisinde bazı kanser risklerini azaltacak flavonoidler barındırır.
 

- Boğazı yumuşatır, öksürüğe iyi gelir.
 

- Antibakteriyeldir.
 

- Enerji verir.
 

Tahin-Pekmez Faydaları Nelerdir?

Doymamış türünden yağ içeren tahin, kalp sağlığı için tüketilmesi gerekmektedir. Omega 3 ve Omega 6 içeren tahin, protein açısından zengin olduğundan sindirimde ve kas gelişiminde de etkilidir.
 

Tahin ile pekmez kahvaltı sofraların vazgeçilmezidir. Bu yüzden genellikle beraber tüketilmesi tercih edilmektedir. Pekmez her yaştaki insanlar için günlük olarak alınması gereken besindir. Pekmez, vitamin açısından zengin bir besindir, içerisinde B1, B2, B3 vitaminlerini bulundurur. Magnezyum, demir, kalsiyum ve potasyum yönünden de zengin olan pekmez en sağlıklı enerji kaynağıdır. Kanı temizleyen ve dolaşım sisteminin düzenli çalışmasına yardımcı olan pekmez, yüksek oranda demir içermesinden dolayı kansızlığa karşı güçlü bir yardımcıdır.
 

Kahvaltılık Gevreğin Faydaları Nelerdir?

Kahvaltı yapmayı sevmeyen ya da sabahları kalkar kalkmaz bir şey yemek istemeyenlerin vazgeçilmezi olan kahvaltılık gevrekler, çocuklar, gençler ve sporcular içinde günlük alması gereken vitamin ve mineralleri içerisinde bulundurmaktadır. Genellikle süt ve yoğurtla tüketilen gevrekler, şeker bakımında da limitlendirilmiş ve vücudun alması gereken kadardır. Tahıl ve lif açısından zengin olan gevrekler de kahvaltı yapmayanların vazgeçilmezidir.
 

Kahvaltı Yapmanın Faydaları Nelerdir?

Yapılan araştırmalara göre kahvaltı alışkanlığı olmayan insanlar, gün içerisinde daha yorgun ve daha stresli olmaktadır. Güne doğru kahvaltılık ürünlerle, doğru miktarlarda yiyerek başlayarak hem pek çok hastalığın önüne geçebilir hem de kilo alımını engelleyebilirsiniz.
 

Kahvaltı etmek, güne daha enerjik ve motivasyonlu başlamanızı da sağlar. Kahvaltı uzun süre aç kalan vücudun kan şekeri değerini dengeleyerek, güne daha enerjik devam etmenizi sağlar. Kahvaltı ayrıca konsantrasyonu artırmaktadır. Sabah kahvaltı edilmediğinde, şeker düşmesine bağlı yaşanabilecek gerginlik, sinirlilik, uyku hali gibi yaşam kalitesini olumsuz etkileyecek durumların yaşanması muhtemel durumlardır. Kahvaltı yapmak özellikle bütün besin gruplarının yer aldığı Türk kahvaltısını yapmak, sağlıklı bir yaşam için vazgeçilmez olmalıdır.
 

Aynı zamanda sağlıklı ve keyifli bir kahvaltı ile günlük almanız gereken besin değerlerini alacağınız için iştah kontrolü yapmak daha kolay olacaktır. Kahvaltı yapmayan kişilerde öğlen açlık artacak ve akşama doğru daha da artış göstererek düzensiz beslenmeye yola açarak, kilo kontrolünü de yapmanızı zorlayacaktır.
 

Kahvaltılık Ürünlerin Fiyatları

Kahvaltılık alınabilecek ürün çeşitliliği fazladır. Her ürünün insan sağlığına faydaları mevcuttur. Atsepete’de çok fazla kahvaltılık çeşidi bulunmaktadır. Herkesin bütçesinde uygun kahvaltılık fiyatlarını atsepete’de bulabilirsiniz. Sağlıklı kahvaltılık ürün çeşitliliği ve uygun kahvaltılık ürün fiyatları ile aradığınız kahvaltılıkları sodexo ile online ödeme şansını atsepete'de elde edebilirsiniz.