İnsanlara canlılık ve enerji veren su, hayatımızı sağlıklı bir şekilde devam ettirebilmemiz için önemlidir. Mucizevi yapısı ile insan sağlığı için oldukça önemli bileşenlere sahiptir. İnsan vücudunun çoğunluğunun su olması ve suya duyulan ihtiyaç nedeni ile düzenli su tüketimi önem taşır. Vücudun ihtiyaç duyduğu su miktarı; kişilerin yaşlarına, cinsiyetlerine ya da gün içinde kaybettikleri enerji miktarına göre değişir. Bu değişik miktarlara bağlı olarak her insanın günlük alması gereken su miktarı değişiklik gösterir. Bir insanın sağlıklı bir vücuda sahip olabilmesi adına günde en az 2 ya da 3 litre su tüketmesi gereklidir. Suyun faydalarını saymakla bitirmek mümkün değildir. Besin değeri yüksek olan su çeşitleri farklı ambalajlarda üretilerek hazırlanır. 0.5 lt, 1 lt, 5 lt ya da 10 lt olarak paketlenmiş su şişeleri bulmak mümkündür. Çeşitli markalar tarafından üretilen su çeşitlerini, sitemiz üzerinden kolaylıkla temin etmeniz mümkündür. Erikli, Hayat ya da Sırma gibi kaliteli su markaları, doğal kaynak suları ile üretim yapmaktadır. El değmeden hazırlanan bu ambalajlar günlük kullanım için uygundur. Kolay taşınabilen pet şişe su ambalajları ile gün içerisinde yanınızda taşıyabilirsiniz.
 

Su Fiyatları
 

Su fiyatları markaların sunduğu özelliklere göre değişkenlik gösterir. Özellikle sahip oldukları PH değerleri markaların fiyat belirlerken en çok önem verdiği konudur. Buna ek olarak suyun sertliği ya da doğal kaynak suyu olması gibi özellikler de suyun fiyatı üzerinde etkili olan kriterlerdir. Her bireyin ihtiyaç duyduğu su miktarı birbirinden farklılık gösterir. Ayrıca ihtiyaç duyulan su özellikleri de birbirinden çeşitli özelliklerde olabilir. Farklı suların piyasada yer alması, farklılık ve seçim yapma olanağı bakımından önemlidir. Ulaşımı en kolay markalar olan Sırma ve Nestle su rahatlıkla tüketilebilir. Su boyutları birbirinden farklı seçeneklere sahiptir. Yanınızda taşıyabileceğiniz küçük boyutlu suların yanında 10 lt ve üzeri damacanalar da bulunur. Özellikle ev içi kullanımlarda damacana su tercihi yapılabilir. En uygun fiyatlı su markalarına sitemiz üzerinden kolaylıkla ulaşabilir, kolay ve hızlı bir şekilde sipariş oluşturabilirsiniz.
 

Su Ph Değeri Nedir? Ph Kaç Olmalıdır?
 

Potansiyel hidrojen teriminin kısa hali olan PH suyun asitlik ve baz değerini anlatmak için kullanılan bir ifadedir. Suyun içinde özel yöntemleri ile ölçülen PH miktarı, vücudun ihtiyaç duyduğu suyu daha sağlıklı ve içilebilir hale getirir. Ph değerinin 7 ve altında olan sular, içmek için uygun değildir. Uzmanlar içme sularının PH değerinin en az 7 olması konusunda uzlaşmaya varmıştır. Ph değerinin düşük olduğu sular vücudun işleyişini ve kan akışını bozabilir. Su Ph değeri suyun tadının belirlenmesindeki en önemli aktif bileşendir. Yapısındaki kalsiyum karbonat miktarı artış gösterdikçe suyun Ph dengesinde de bozulmalar görülür. Ph değeri 7.2 ve 8.5 arasında bulunan su, sağlıklı olarak kabul edilir.
 

Doğal Kaynak Suyu
 

Doğal kaynak suları, kaynağından alınan ve hiçbir işleme tabi tutulmadan bizlere ulaşan su anlamına gelir. İşlenmiş sularda bulunan kimyasal çözeltiler ve ek maddeler doğal kaynak suyunda bulunmaz. Bu durum, kaynak sularının pH değerini yükseltir. Parametre ölçümleri ile doğal kaynaktan geldiği anlaşılan sular hiçbir işlem gerektirmeden kullanıcıya sunulur. Su kokusuz ve renksiz olmalı, aynı zamanda yumuşak bir içime de sahip olmalıdır. Cam şişe su ve damacana seçenekleri bulunan doğal kaynak suyu çeşitlerine sitemiz üzerinden rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Şişelenmiş doğal kaynak suları, kaynağından ilk çıkarıldığı gibi temiz ve saf bir içeriğe sahiptir.