Loading..
   < >

   Su ve Mineralli Maden Suyu

   Su, dünyanın dörtte üçünü kapsamasına rağmen gerçek şu ki insan tüketimine uygun su azdır. Yine de doğa, yeryüzünün derinliklerinden gelen çok özel bir tür su verir. Bu, yeryüzü mineralleri ile zenginleştirilmiş ve yeraltı yolculuğu sırasında filtrelenerek doğal olarak arıtılmış maden suyu adını verdiğimiz sudur. Bugün, doğal maden suyu tüketimi yaygındır ve kategorimizde olduğu gibi pek çok seçkin marka tarafından sağlığa en uygun şekli ve bilimsel analizleri ile birlikte sunulan maden suları ve mineralli su satın alma şansına sahipsiniz.

   Maden Suyu ve Mineralli Su Arasındaki Fark Nedir?

   Maden suyu ve mineralli su benzerdir ama aynı şey değildir. Mineralli su, içme suyu kaynağından gelen ve minerallerin eklendiği, dolayısıyla mineral özelliklerini yapay olarak elde eden sudur. Maden suyu ise insan müdahalesiyle değil, doğal süreçlerle ayrıcalığını alır. İnsan tüketiminden önce farklı müdahaleler alan musluk suyundan farklı olarak, herhangi bir kimyasal element eklenmeden, doğal maden suları doğrudan kaynağında şişelenir. Maksimum saflığı sağlamak için sadece fiziksel bir filtreleme işleminden geçer. İçerdiği gazlar nedeniyle maden suyu efervesan (yani "köpüklü") olabilir.

   Maden suyu; tuzlar ve kükürt bileşikleri gibi çeşitli mineralleri içeren doğal kaynaklı alkali su türüdür; içinde çoğunlukla kalsiyum, magnezyum, demir, klorür ve bikarbonatlar bulunur. Bu mineraller bağışıklık sistemini güçlendirmeye yardımcı olur, vücut ve kasları rahatlatır. Dolaşım sistemine oksijen iletilmesine ve sindirim sistemini dengelemeye yardımcı olur. Vücudu temizler ve detoksifiye eder. Kemikleri ve dişleri güçlendirir.

   Mineralli su ve maden suyu, şüphesiz sağlıklı ve lezzetlidir. Birçok sağlık yararları ile kaybolan suyu yenilemek için doğal mineralli su içmek iyi bir fikirdir. Ayrıca, kalori içermez ve içecek karışımlarına lezzetli bir vurgu ekler. İsterseniz saf hali ile tüketebilir ya da şeftali, çilek, muz, nar, limon gibi meyve aromalı maden suyu veya aromalı mineralli su çeşitleri ile ferahlatıcı tadın keyfini çıkarabilirsiniz. Kategorimizde yer alan tüm seçkin markaların doğal kaynak suyu çeşitleri farklı kaynaklardan gelir ve farklı mineral içeriklerine ve de tadına sahiptir. Bu doğal lezzet ve sağlık iksirlerini, şimdi keşfetmeye ne dersiniz?