Loading..
   < >

   Süt

   Süt çeşitleri, farklı tercihlere sahip müşterilerin gereksinimlerini karşılayan geniş ürün yelpazesinde mevcuttur. Doğru süt türünü seçmek zor olabilir. Örneğin, sütün kremsi veya az yağlı olanı sizin için iyi bir tercih olabilir. Yine, düşük kalorili süt arıyorsanız ve tadı hafifse, yağsız olanları sevebilirsiniz. Laktozu sindirirken sorun yaşıyorsanız, laktozsuz süt çeşitleri tercih edebilirsiniz. Şimdi sizin için bir araya getirdiğimiz süt çeşitleri arasında zevkinize ve yaşam tarzınıza uygun olarak seçim yapma lüksünüz de var. 

   Süt Çeşitleri

   Tüm süt türleri besin açısından zengindir, ancak üretilme biçimine ve içerdikleri yağ içeriğine bağlı olarak değişir. Başlıca süt çeşitleri; tam yağlı süt, az yağlı süt, yağsız süt, organik süt, aromalı süt ve günlük (işlenmemiş) süttür. 

   Tam Yağlı Süt: Hiçbir şeyin eklenmediği veya kaldırılmadığı doğal bir varyanttır. En az % 3,5 yağ içeriğine sahiptir. Bütün homojenize süt çeşitleri, sütte yağ globüllerini parçalayan homojenizasyon adı verilen bir sürece uğrar. Bu, yağın eşit dağılmasına yardımcı olur ve üstte kremsi bir tabakanın oluşumunu engeller.

   Yarım Yağlı Süt: Bu süt, tam sütün içindeki minimum yağ içeriğine kıyasla ortalama % 1,7'lik bir yağ içeriğine sahiptir.

   Yağsız Süt: Yağ içeriği % 0,5 ila % 0,1 arasında değişir. Bu tür sütte kalsiyum içeriği biraz daha yüksektir ve düşük seviyelerde çözünebilir vitamin içerir. Fazla yağın alınması ile kalori içeriği de azalır. Yağsız süt 5 yaşın altındaki çocuklar için uygun değildir, ancak, kalori alımınızı sınırlandırmaya çalışıyorsanız, bu sizin için iyi bir çözüm olabilir. 

   Organik Süt: Tarım ilaçları ve kimyasal gübreler içermeyen, yeşillikler içinde bakılan hayvanlardan elde edilir. İnek sağıldıktan sonra süt aynı prosedür izlenerek işlenir. Bununla birlikte, geleneksel olarak üretilen sütle karşılaştırıldığında organik sütte besin içeriği farklı değildir.

   Aromalı Süt: Kullanabileceğiniz popüler lezzetlerden bazıları muz, çilek ve çikolatadır. Aromalı süt çeşitleri içeriğinde şeker oranı biraz yüksektir. Bununla birlikte, bu, süt içme konusunda dirençli olan çocuklara ve gençlere güvenli bir şekilde verilebilir. Ayrıca, bazı bilimsel çalışmalara göre, çikolata aromalı süt, yoğun egzersiz seanslarından sonra hızlı toparlanmaya yardımcı oluyor.

   Günlük Süt: Doğal hali ile tedarik edilip şişelenen günlük süt çeşitleri zararlı bakterileri öldürmek için kaynatılmadan içilmemelidir. Taze ve kalitesi yüksek marka olduğuna dikkat etmek gerekir.

   Süt Fiyatları

   Kategorimizde, bilinirliği yüksek markalara ait, en güvenilir süt çeşitleri yer alıyor. Sağlıklı bir yaşam tarzının tadını çıkarmak için ihtiyaçlarınıza en uygun sütü, en taze hali ve en uygun süt fiyatları ile satın alabilirsiniz.