Loading..
   < >

   Yağlar

   İnsanlar neredeyse her gün yemek pişirmek ve salataların üzerinde gezdirmek için yağ kullanır. Sağlıklı yağlar, beslenmenizin önemli bir parçasıdır. Hayvansal kaynaklı yağ veya bitkisel yağ gibi bazı yağlar tercih ederken karar, kişiye ve özel diyet ihtiyaçlarına bağlıdır. Bir kişi için mantıklı olan, bir sonraki için en iyi şekilde olmayabilir. Fakat tereyağı ya da margarin olsun herhangi bir zararlı madde kullanmadan elde edilen yağları seçmenizi ve gıda lezzetini arttırmak için bu sağlıklı yağları tüketiminize dahil etmenizi öneririz. Kategorimizde yer alan tüm yağ çeşitleri sağlıklı ambalajlarında, taze ve TSE onaylıdır; güvenle tercih edebilirsiniz.

   Tereyağı ve Margarin Arasındaki Farklar Nedir?

   Aynı amaçlarla kullanılsa da tereyağı ve margarin farklı yağ çeşitleri arasındadır. Onları birbirinden ayıran temel faktör, üretim şekli ve içerdikleri yağ türleridir. Tereyağı, hayvansal yağdan elde edilirken, margarin yağı bitkisel yağ ile yapılır. Bu farkın tat, doku ve beslenme üzerinde bir etkisi vardır. Yağlar arasında bir tercih yapmanız gerekirse söz konusu olan yemek için pişirme tarifi almak en iyisidir. 

   Tereyağı, katı bileşenleri sıvıdan ayırmak için süt veya krema ile yapılan bir süt ürünüdür. En çok satın aldığımız tereyağı, inek sütü ile yapılır. Ayrıca koyun sütü, keçi sütü veya manda sütünden de üretilir. İyi kaliteli tereyağı tadı harikadır. Farklı markalardaki tereyağını ayıran en büyük faktör, yağın tadı ve yapısı üzerinde etkili olan yağ içeriğidir. Kategorimizde satılan tüm tereyağı çeşitleri, standart olarak en az % 80 oranında yağ içerir. 

   Tereyağı ikamesi olan margarin süt ürünü olmayan bir üründür; zeytinyağı, kanola yağı, palmiye meyvesi yağı ve soya fasulyesi yağı gibi bitki bazlı bitkisel kaynaklı yağlardan üretilir. Margarin, 1800'lü yıllarda hayvansal yağlardan üretilirken, günümüzde birincil içerikler; bitkisel yağ, su, tuz, emülsifiye edici maddeler ve bazıları da süt içerir. Markadan markaya farklı varyasyonlar bulabilirsiniz. Normal veya light yağ türüne göre su yüzdesi ve yağ içeriği, dolayısıyla kalori miktarları değişkenlik gösterebilir.

   Tercihiniz ne olursa olsun, atsepete.com.tr online alışverişlerinizde en kaliteli yağ çeşitlerini en uygun yağ fiyatları ile bulacağınızdan emin olabilirsiniz.